Energetici se svými rodinami pomáhali řece Sázavě

05.09.2016

 

„Počasí nám přálo, tak jsme si pomoc řece Sázavě a okolní přírodě užili hezky na čerstvém vzduchu prosyceném babím létem a za svitu sluníčka. I díky tomu šlo dobrovolníkům čištění řeky v podobě sběru a svozu odpadků rychle od ruky." V rámci odpoledního programu na pomocníky čekala také poznávací část rodinného dne dobrovolnictví v podobě procházky Naučnou stezkou Votočnice.

 

 
 

 
 

Energetici se svými rodinami pomáhali přírodě ve středních Čechách

 

Program firemního dobrovolnictví Čas pro dobrou věc se ve Skupině ČEZ těší stále větší oblibě. Téměř čtyři tisíce energetiků už pomohly desítkám neziskových organizací ve všech koutech republiky. Letos mají dobrovolníci možnost přizvat k pomoci i své rodinné příslušníky.  První víkend v září vyjelo hned pět rodin přiložit ruku k dílu do Toulcova dvora
a k řece Sázavě.

 

Do Střediska ekologické výchovy v Praze, Toulcův dvůr, se vydali energetičtí dobrovolníci starat hlavně o zvířata. „V Toulcově dvoře přichystali program a práci hlavně s tamními zvířaty, což nadchlo nejen nás, dospělé, ale hlavně všech osm dětí, které vyjely na pomoc spolu s námi. Ráno jsme zvířata vyvedli na pastvu a potom se pustili do péče o jejich „bydlení“. Připravovali jsme například krmivo a napájení, vyklízeli jejich boxy a starali se o údržbu tamní pastviny, děti také trhaly pampelišky pro králíky,“ sdělila Zuzana Krejčiříková, ŘÚ public affairs Skupiny ČEZ, která v Toulcově dvoře pomáhala spolu s manželem a dvěma dětmi.

 

„Považuji za důležité, aby děti odmalička věděly, jak moc je důležité ostatním, včetně zvířat, pomáhat, a moc mě těší, že jsme jim zde mohli jít sami příkladem. Ani jsme se tak nenadáli a den v krásné přírodě mezi zvířaty uběhl jako voda. Kromě dobrého pocitu ze smysluplné práce a pomoci vlastnímu okolí jsme si všichni odváželi spoustu nových zážitků, dovedností i radost z příjemně stráveného dne po boku svých nejbližších,“ dodala Zuzana Krejčiříková.

 

Pátý dobrovolník se svou rodinou vyrazil do Rekreačního areálu Sázavský Ostrov u řeky Sázavy čistit říční koryto a jeho okolí. „Počasí nám přálo, tak jsme si pomoc řece Sázavě a okolní přírodě užili hezky na čerstvém vzduchu prosyceném babím létem a za svitu sluníčka. I díky tomu šlo dobrovolníkům čištění řeky v podobě sběru a svozu odpadků rychle od ruky,“ uvedla Denisa Cibulková ze společnosti Posázaví o.p.s., manažerka projektu Čistá řeka Sázava. V rámci odpoledního programu na pomocníky čekala také poznávací část rodinného dne dobrovolnictví v podobě procházky Naučnou stezkou Votočnice.

 

Rodinný den dobrovolnictví může využít každý zaměstnanec Skupiny ČEZ v rámci programu Čas pro dobrou věc, který funguje již devátým rokem. Jeho prostřednictvím Skupina ČEZ daruje každému zájemci jeden den, kdy se může věnovat dobrovolné práci v libovolné neziskové organizaci. Na výběr má každý dobrovolník z několika druhů pomoci – hromadně organizovaných dobrovolnických dnů, individuálního výběru organizace, sdílení vlastních odborných znalostí nebo právě rodinných dnů, kdy dobrou věc podpoří po boku svých nejbližších. „Jsme rádi, že svůj Čas pro dobrou věc věnuje každým rokem stále více našich zaměstnanců, jejichž řady čítají už dobré čtyři tisíce. Další desítky naskakují díky rodinným dnům, které v sobě kromě pomoci a poznání skýtají i skvělou příležitost, jak dát dětem dobrý příklad aktivně a smysluplně stráveného volného času,“ řekla Michaela Žemličková ze Skupiny ČEZ.

 

 

 

 

 

 

 

 

Související obrázky

Nepodařilo se načíst flash plugin. Stáhnout si ho můžete z webu Adobe