Pro účastníky

8.1.2018

Ahoj, rád by ses aktivně zúčastnil/a projektu Čistá řeka Sázava 2019, kdy společnými silami odklidíme z řeky a ze břehů vše, co tam nepatří? Budeme čistit od 12. do 14. 4. 2019, a to opět přímo z lodí nebo ze břehů. Je třeba se připravit, že práce je to náročná a bude se konat za každého počasí. Jednotlivé skupiny dobrovolníků se zapojují i individuálně během týdne před samotnou akcí od 3. dubna. Pokud je to i tvoje možnost, rádi tě navedeme, jak na to, kde přírodě pomoci, kde jít příkladem, a tak.

Zde je několik nepostradatelných rad a informací. 

 

Přihlaš se on-line kliknutím na obrázek vpravo – PŘIHLÁŠENÍ NA AKCI, kde je třeba vyplnit , které dny se zúčastníš a úsek, na kterém chceš pomoci a další.

 

Úseky, dny a místa nástupů

 1. úsek – Soutice-Střechov až Malovidy zastávka:
    Soutice–Střechov
  So  Kácov – vodácká ubytovna Bisport
  Ne  tábořiště YMCA

 2. úsek – Malovidy-zastávka až Sázava Rekreační areál Sázavský ostrov:
   Malovidy – železniční zastávka
  So  Ledečko u mostu – hotel Alex
  Ne  Samopše – sport areál

 3. úsek – Sázava Rekreační areál Sázavský ostrov až Zlenice U Kormorána:
   Sázava starý Hudský jez - pravý břeh u železné lávky 49°52'53.396"N, 14°54'39.269"E
  So  Stříbrná Skalice – restaurace na Marjánce
  Ne Chocerady – fotbalové hřiště

 4. úsek – Zlenice U Kormorána až Týnec nad Sázavou, Bisport:
   Zlenice – U Kormorána        
  So  Poříčí nad Sázavou – u obecního úřadu
  Ne  Zbořený Kostelc u lávky na pravém břehu

 5. úsek – Týnec nad Sázavou, Bisport až Pikovice:
   Týnec nad Sázavou – Bisport
  So  Vojenské technické muzeum Lešany (Krhanice)
  Ne  Žampach – hotel Troníček

Abychom Ti neujeli!

Je třeba být na místě nástupu vždy ráno od 8:00 do 8:30! Pokud se z vážných důvodů nebudeš moci prací na řece zúčastnit, ohlas to co nejdříve manažerce projektu, aby bylo možné zajistit za Tebe náhradu.

Pro práci zajistíme: Lodě, pádla, vesty, barel a doprovodné vozidlo na přepravu osobních věcí, nářadí na stahování odpadků, pytle na odpadky, ochranné rukavice, zdravotní ošetření při zranění.

Pro Tvoje pohodlí: Snídaně, svačiny, obědy i večeře, pitný režim, přespání v suchu nebo ve stanech.

Na den si připrav: Vhodné a teplé oblečení na vodu, čepici nebo klobouk proti slunci nebo dešti, pláštěnku nebo větrovku (uklízet se bude i za deště), sandály, tenisky, holínky (dle aktuální teploty a počasí), doklady (OP a průkaz ZP.)


Posázaví o.p.s. neručí za ztrátu cenných věcí!!!

Pokud se zdržíš více dní, neměly by Ti v  zavazadle, které  si dáš ráno do auta a v poledne a večer ho budeš mít připravené v místě, kde se bude obědvat a nocovat, chybět: Spacák, karimatka, oblečení na večer a na noc, hygienické potřeby, suché boty a oblečení na další den, hudební nástroj. Nezapomeň vlastní léky, které pravidelně užíváš!

Dostaneš: Tričko, jídlo (snídani, oběd, večeři,  svačinky do kapsy a pití) a také možnost zúčastnit se slavnostního večera pod záštitou patronky projektu Anety Langerové s vyhlášením výsledků úklidu a s prezentacemi jednotlivých úseků v Týnci nad Sázavou v prostorách Hotelu TÝNEC.


POZOR!!!
Před  nástupem do lodi odevzdáš vedoucímu úseku pečlivě vyplněné prohlášení účastníka projektu, podepsané Tebou, nebo pokud nejsi plnoletý/á, Tvým zákonným zástupcem. Prohlášení je možné si stáhnout a vytisknout na webových stránkách www.cistarekasazava.cz nebo ho obdržíš na místě od vedoucího úseku. Bez podepsaného prohlášení se nemůžeš akce zúčastnit!

Na veškeré další dotazy ti kdykoli odpoví tým projektu: 723 881 081, rekasazava@posazavi.com

Nepodařilo se načíst flash plugin. Stáhnout si ho můžete z webu Adobe